Сьогодні на платформі Оператора ринку відбулися другі торги на ринку на добу наперед, а саме на 02 липня. У порівнянні з 1 липня обсяг торгів в ОЕС України збільшився до 158,1 млн кВтг (+4,7%). Таке збільшення попиту зумовлене погодними умовами, а саме прогнозованим підвищенням температури у наступні кілька днів. Як наслідок, у денній зоні ціна незначно збільшилася і відбулася корекція цінового індикатору ринку ОЕС України до 163,1 коп/кВтг (+2,3%). На ціну також вплинуло і бажання гравців ринку закрити свої торгівельні позиції саме на ринку на добу наперед. За нашими очікуваннями, виходячи з прогнозу погодних умов та балансу попиту та пропозиції, у другій половині цього тижня ціни в ОЕС України будуть стабільні, з незначним коригуванням до показників 159-161 коп/кВтг.

Обсяг торгів в острові БуТЕС на 2 липня також збільшився на 12% у порівнянні до 1 липня, до 10,6 млн кВтг. Однак, на відміну до ОЕС України, завдяки зміні погодинного профілю поставки, ціна на цьому сегменті ринку знизилася до 170,6 коп/кВтг (-4,1%).

Ще однією важливою подією цього дня стало те, що в Бурштинський острів розпочато імпорт електроенергії зі Словаччини та Угорщини. Це стало можливим тільки завдяки старту нового формату ринку. Я особисто щиро вітаю наших колег «по цеху» ЕРУ Трейдінг з цією подією і вважаю, що це значно підвищить рівень конкуренції на ринку. Наша компанія також має плани розпочати імпорт електроенергії вже в липні з подальшим активним розвитком цього напрямку нашої діяльності у наступні місяці.