Пандемія стала болісним викликом для світової економіки. Потрібні всім нам обмеження допоможуть зберегти здоров’я людей, але в той же час надзвичайно ускладнюють роботу найважливіших для країни галузей економіки.

Я працюю в енергетиці понад 10 років. Ми пережили дві економічні кризи та війну, евакуацію працівників з окупованих територій. Це новий виклик, і я хочу розказати, як сьогодні працюють, ті хто не може піти на дистанційну роботу – енергетики, які забезпечують наші дома світлом та теплом і дозволяють нам пройти цей карантин зі звичним комфортом.

ТЕС в повній ізоляції

Вироблення електроенергії – це критична галузь. Зупинитися їй не можна. Тож на кожній з восьми діючих ТЕС та одній ТЕЦ компанії має працювати постійний склад команди.

Коли з’явилися перші випадки зараження в Україні, було зрозуміло, що рекомендацій того часу було недостатньо щоби не допустити пандемію на станції. Керівництво ініціювало безпрецедентне рішення, вивчивши китайський досвід. Ми звернулися до співробітників з пропозицією: “Ми маємо йти на повний карантин, щоб не пустити вірус на підприємства, які не можуть зупинитися, нам доведеться ізолюватись”.

Відгукнулось 2 000 працівників. Усі вони, виступили добровольцями. Вони зібрали свої речі, обійняли своїх рідних і пішли на станцію працювати в повній ізоляції.

Серед цих людей є абсолютно приголомшливі приклади. Ті, хто працював на Луганській ТЕС під кулями в 2014 році. Ті, хто пройшов добровольцем гарячу стадію війни, а сьогодні добровольцем пішов в ізоляцію. Є сімейні пари, які переселилися на станцію удвох. У багатьох є своя історія і своя відповідь на питання, що їх спонукало до такого рішення.

Кожен з цих героїв нашого не простого часу забезпечений харчуванням, меднаглядом, інтернетом. На ТЕС є можливість переглядати фільми, займатись спортом, відпочивати. Безумовно за декілька днів створити санаторні умови на промисловому об’єкті було не можливо, однак, кожен хто відкликнувся приймає цей дискомфорт, та можливість спілкуватися з родинами лише через відеозв’язок.

До речі, окрім енергетиків в ізоляцію пішли й буровики на родовищах газу. Вони живуть в полях безпосередня на промислах. Зміни відбуваються вахтовим чином. Видобування газу також процес, що не можна перервати.

Остання миля кабелю

Власне вироблена електроенергія має потрапити до оселі. Останньою перепоною стають обриви ліній електропередач. На жаль, під час карантину були не найкращі погодні умови. Тож проблему мереж також потрібно вирішувати щоденно. ДТЕК Мережі за період карантину провели 2 360 робіт з відновлення електропостачання. Кожен ремонт це виїзд бригади, роботи можуть займати не одну годину. Ремонтні роботи виконуються в особливому режимі з дотриманням усіх рекомендацій щодо уникнення можливостей зараження працівників.

Загалом вдалося повернути світло в будинки понад 200 тисяч українців.

Перш за все батьки

Карантин віртуалізує економіку, в перш за все галузь послуг. Сьогодні заплатити за електроенергію можна онлайн і це не секрет для більшості мого та більш молодшого покоління.

Однак група ризику – це наші батьки, бабусі. Тому відповідальності кожного українця – це пересторога батьків від відвідування банків, ЦОКів, банкоматів.

Постачальник YASNO закликає потурбуватися по батьків. Навчіть їх або допоможіть сплатити комуналку.

Сьогодні онлайн ви можете навіть передати покази лічильника мережевій компанії, замовити приєднання до мережі, або збільшення потужності.

Це зовсім не важко, і це найкращий час щоби навчитись і більше ніколи не стояти в чергах.

Рішення ДТЕК з добровільною ізоляцію співробітників ми зможемо оцінити вже після карантину. Однак сьогодні варто говорити про цих людей. Вибираючи свою професію енергетика, вони також брали на себе відповідальність перед суспільством. Вони це так відчувають, як і лікарі, які сьогодні на передовій.

У складний період, коли вся країна відчуває максимальне напруження, приклади такого локального трудового героїзму надихаюча річ. Чи годиться скиглити з відсутності тренувань в залу, їжі в кафе і смачної кави, коли понад 2 000 хлопців оселилися на ТЕС та бурових майданчиках і спілкуються зі своїми сім’ями по скайпу? Залишайтесь вдома за ради них А вони забезпечать світло в оселях за ради вас.