Вже 50 років Всесвітній економічний форум (WEF) збирає в Давосі лідерів з усього світу. Сам факт такого тривалого існування цього майданчику є свідченням його цінності та впливовості. Не винятком стане і цьогорічна подія. Багато важливих, і навіть критичних, питань буде обговорюватися в Давосі лідерами держав, бізнесу, міжнародних організацій та медіа. Всі, хто сьогодні визначає, в якому світі ми будемо жити завтра, зустрінуться в Давосі, щоб «звірити годинники». Як вже заявив засновник WEF, професор Клаус Шваб, сьогодні на часі у всіх лідерів має бути тема кліматичної кризи.

WEF в Давосі починався як саміт топ-менеджерів європейських компаній. Так само, як і 50 років тому, роль бізнесу залишається визначальною в формуванні світу в якому ми живемо. Але за цей час цінності компаній еволюціонували, а виклики, з якими вони зіткнулися, не обмежуються країною чи континентом. Як зазначено в маніфесті WEF 2020, сьогодні метою всіх компаній має бути залучення зацікавлених сторін довкола спільних цінностей та створення цінності не тільки для своїх акціонерів та клієнтів, але й для працівників, постачальників, партнерів, місцевих громад та суспільства загалом. Питання екології тут є пріоритетним.

Із самого початку своєї діяльності ДТЕК дотримується принципів партнерства із суспільством. Ми розуміємо, що великі проєкти успішно реалізуються у відносинах довіри, й це дає поштовх до розвитку міст та регіонів, у яких працюють наші підприємства, а значить й в цілому країни. Більш, ніж $10 млрд ми інвестували у проєкти енергетики та сталого розвитку. Відповідальне фінансування, яке здійснює компанія, має на меті забезпечити комплексний та збалансований підхід у довгостроковому розвитку бізнесу та інтересів суспільства.

Та чи можливо гармонізувати інтереси та цінності на глобальному рівні? Впродовж своєї 50-річної історії WEF неодноразово ставав майданчиком історичних подій, що мали вплив на світ та змінювали його. Саме тут у 1999 році Кофі Аннан, тодішній генеральний секретар ООН, оголосив про створення Глобального договору ООН, до якого ДТЕК долучився у 2007 році. Глобальний договір сьогодні визначає ключові принципи для соціально-відповідального бізнесу. Маніфест WEF 2020 більш виразно окреслив роль та відповідальність компаній за цей світ. Тому немає сумніву, що WEF буде й надалі місцем, де задається глобальний вектор та приймаються стратегічні рішення. До впливу на політико-економічні рішення додаються глобальні екологічні стратегії. Це дає надію, що у діалозі на найвищому рівні буде знайдено вихід з кліматичної кризи.

Участь української делегації у WEF засвідчує прагнення і готовність країни бути суб’єктом глобальних процесів. Сьогодні про Україну багато говорять в світі, але ми хочемо і можемо розповісти світу власну історію. І це не просто історії успіхів – це історії компаній, що будуються на європейських цінностях та є прикладами відповідального ведення бізнесу.

2020 стане для ДТЕК роком початку реалізації нової довгострокової стратегії, яка базується на Цілях сталого розвитку ООН та відповідає принципам ESG (Environmental, Social and corporate Governance). Впродовж своєї 15-річної історії ДТЕК реалізував соціально-відповідальні проекти, які залучили десятки тисяч українців та були відзначенні на національному й міжнародному рівні. «Енергоефективні школи», «Давай, грай!», «Громада своїми руками», Academy DTEK – лише частина наших ініціатив, й вони всі базуються на принципах ESG. Наш досвід партнерства навчив нас дослухатися до потреб громад та співробітників, відповідати на їхні потреби та разом змінюватись на краще.

У новій стратегії ми прагнемо відповідати інтересам суспільства у ширшому контексті. Наші інвестиційні пріоритети визначає мета – стати лідером із декарбонізації.

Розвиток енергетики та суспільства загалом в горизонті до 2030 року обумовлюють чотири тренди: декабронізація, децентралізація, цифровізація та ESG. Ключовим трендом є зростання енергії з відновлювальних джерел – до 20% в енергобалансі країни буде займати зелена енергетика у 2030 році. Це дозволять суттєво зменшити викиди вуглецю. ДТЕК, як найбільший інвестор в українській енергетиці, у 2019 році побудував сонячні та вітроелектростанції потужністю 740 МВт (+250% до 2018 року). Наші зелені електростанції вже в цьому році зможуть забезпечити для України цілий тиждень чистої енергії. Ми ставимо собі за мету розвивати зелену енергетику надалі й сьогодні портфель проектів налічує 1,2 ГВт потужностей.

У 2019 році запрацював новий ринок електроенергії. Ми віримо, що енергореформа – це важливий крок інтеграції до європейської енергосистеми ENTSO-E та потужний механізм перезапуску галузі. Енергетика отримала можливість реалізувати запит споживачів на зміни та впровадження сучасних технологій. ДТЕК реалізує цей запит не лише створюючи нові бізнеси, наприклад, із надання послуг енергоефективності чи заряджання електромобілів. Ми трансформуємо наше виробництво – амбітна ціль реалізувати проекти цифрового підприємства. Над досягненням цієї мети працює проект MODUS. Наш інший проект, Innovation DTEK, сфокусовано на пошук проривних ідей на зовнішніх та внутрішньому ринку, а також створення в середині ДТЕК культури відкритих інновацій. Ми розуміємо, що технологічні інновації неможливі без еволюції цінностей та корпоративної культури, тому ми приділяємо увагу побудові саме культури відкритих інновацій.

ДТЕК трансформується й ми готові ділитися досвідом. Професіоналізм нашої команди дозволяє виступати надійним партнером для держави та надавати експерту підтримку змінам, що відбуваються в країні. Бізнес має підтримувати країну, щоб разом створити імідж нової України. Ми маємо показувати історії успіхів українських компаній, які у своїй діяльності дотримуються принципів сталого розвитку.

Часто ми чуємо, що світ надто швидко змінюється і ми живемо в епоху турбулентності. Справжніх лідерів відрізняє здатність очолити ці зміни задля побудови кращого завтра.