Підписавши ініціативу міжнародної асоціації Eurelectric «15 зобов’язань перед споживачами: Бути рушієм змін», YASNO сприяє підвищенню енергоефективності серед побутових клієнтів і бізнесу. Енергоефективність дозволяє створювати комфортне, здорове та безпечне середовище для життя та роботи людей,  раціонально використовувати енергоресурси та поширювати інновації.

Три з десяти принципів Глобального договору ООН, стосуються навколишнього середовища та екології. Енергоефективність – це один з інструментів зменшення впливу на клімат та покращення екології.

Кожний може зробити свій внесок у «зелений» енергетичний перехід України, просто замінивши вдома лампочку на LED, що споживає до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайна лампа розжарювання. Або увімкнути «темну» тему на смартфоні, аби витрачати до 60% менше електроенергії на його роботу.

Щоб допомогти клієнтам заощаджувати на електроенергії, підвищувати комфорт та покращувати екологію, YASNO впроваджує енергоефективні продукти та сервіси та поширює поради та лайфхаки щодо ощадливого споживання. Більшість людей сприймають питання енергоефективності як складні, фахові. Тож компанія намагається доносити переваги та способи підвищення енергоефективності простою та ясною мовою, наочними прикладами, навчає клієнтів культурі бережливого споживання. Для цього застосовуються усі доступні канали комунікації: платіжки, сайт компанії та офіційні сторінки у Фейсбуці, повідомлення в Особистому кабінеті, чат-боти у Viber, консультації та тренінги. Адже навіть незначні кроки кожного індивідуального споживача дадуть потужний ефект на рівні країни загалом.

Як постачальник електроенергії YASNO впроваджує нові стандарти комунальних послуг: розвиває онлайн-сервіси, покращує системи взаємодії з клієнтами, оновлює мережу з 65 енергоофісів, перетворюючи їх у сучасні та комфортні простори, де можна отримати обслуговування без черг. В енергоофісах обладнані зони продажу, де представлено кілька груп продуктових пропозицій:

  • YASNO Smart – розумні товари, що допоможуть заощадити кошти та зробити оселю комфортнішою. До складу входять набори із двозонним лічильником, смарт-розетки з дистанційним керуванням і LED-освітлення. Вже 38 тисяч сімей користуються такими наборами і заощаджують до 50% коштів на рахунках за електроенергію.
  • YASNO Efficiency – комплексні рішення зі встановлення сонячних електростанцій «під ключ», системи зберігання енергії, послуги з енергоаудиту та енергосервісу.
  • YASNO E-mobility – мережа швидкісних та надійних зарядних станцій для електромобілів та комплексні рішення «під ключ» по встановленню домашніх станцій, а також можливість отримання додаткового доходу для власників домашніх електрозарядок.

Децентралізація виробництва електроенергії – це один зі світових трендів, що дозволяє підвищувати енергонезалежність країни та зменшувати вуглецевий слід. YASNO співпрацює з більш ніж 3200 просьюмерами – власниками домашніх сонячних та вітрових станцій, викуповуючи у них електроенергію за «зеленим» тарифом. За рік ці домогосподарства виробили 55 млн кВт·год «чистої» електроенергії, а це означає, що 42 тис. тон СО2 не потрапили до атмосфери.

Крім того, постачальник пропонує інноваційні рішення для зберігання електричної енергії – модульну літій-іонну систему, що накопичує енергію та автоматично забезпечує автономне живлення оселі.

Для бюджетних та промислових підприємств енергосервісна компанія YASNO Efficiency фінансує та виконує енергоефективні проекти, модернізуючи промислове обладнання, системи освітлення та опалення. Вже реалізовано 80 таких проєктів на українських металургійних, гірничих та енергетичних підприємствах, що дозволило клієнтам зменшити витрати енергоресурсів до 150 млн кВт∙год на рік і скоротило викиди вуглецю в атмосферу ще на 115 тис. тон.

Отже, разом зі зменшенням викидів завдяки співпраці з просьюмерами та за рахунок енергосервісних проектів YASNO домагає країні зменшувати вуглецевий слід на 157 тис тон на рік.

Кількість побутових споживачів, які замислюються над можливістю економії витрат на електроенергію, щороку зростає, але все ж таки залишається критично низькою та потребує системної просвітницької роботи. YASNO продовжить популяризувати енергоефективні продукти та рішення, поширювати їх по інших регіонах України, допомагатиме клієнтам ставати більш свідомими у споживанні електроенергії.